avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... GDPR
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

GDPR

Buna ziua
Poate sa mi spuna un avocat daca este legal din punct de vedere GDPR ca o semnatura aflata pe un deviz sa fie afisata la avizierul blocului si pe usa blocului?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 18:19, 3 Noiembrie 2018
Dupa cum listele lunare de intretiere sunt asumate prin semnatura de catre presedinte,cenzor si administratorrul de imobil,la fel si un deviz poate fi afisat la avizierul imobilului de locuit in comun
Sunt prevederi la Art 6 lit.c si Art.9 alin 2, lit.d; e, din GDPR, potrivit cu care Asociatiile de proprietari sunt exceptate de la aplicarea normelor in conformitate cu obligaţiile ce decurg din OUG 97/2005

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Gdpr StefaniaEmerson StefaniaEmerson Buna seara, As vrea sa stiu si va multumesc anticipat pentru raspunsuri daca ce face administratorul blocului incalca GDPR si daca poate fi amendat si de ... (vezi toată discuția)
Nume locatari pe panou Vulturudac Vulturudac Bună ziua, am niște vecini care și au șters numele de pe panoul cu locatari aflat la parterul blocului.Ei obișnuiesc sa facă mici infracțiuni și ... (vezi toată discuția)
Lista de intretinere asociatie de proprietari exclusiv electronica vladurash vladurash Buna ziua, Pentru ca suntem in 2020 si incercam sa fim ceva mai ecologisti (taiat mai putini copaci), vrem sa punem la dispozitia locatarilor listele de ... (vezi toată discuția)