Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... GDPR
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

GDPR

Buna ziua
Poate sa mi spuna un avocat daca este legal din punct de vedere GDPR ca o semnatura aflata pe un deviz sa fie afisata la avizierul blocului si pe usa blocului?
Multumesc!
Dupa cum listele lunare de intretiere sunt asumate prin semnatura de catre presedinte,cenzor si administratorrul de imobil,la fel si un deviz poate fi afisat la avizierul imobilului de locuit in comun
Sunt prevederi la Art 6 lit.c si Art.9 alin 2, lit.d; e, din GDPR, potrivit cu care Asociatiile de proprietari sunt exceptate de la aplicarea normelor in conformitate cu obligaţiile ce decurg din OUG 97/2005