Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drept proprietate - uzucapiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drept proprietate - uzucapiune

bunicul meu a decedat in 1960. la masa susscesorala s-au stabilit cote pentru sotia sa si pentru 6 copii. Copii au renuntat in 1961 la dreptul lor (fiind despagubiti) in favoarea mamei, printr-o Declaratie, act facut de mana, fara a se merge la notar. Acum, dupa 60 de ani, am vrut sa fac cadastru, dar cei de la Registrul agricol imi solicita acea Declaratie facuta la notar, desi majoritatea (daca nu toti) cei care au semnat atunci au decedat... ce pot sa fac? ...pot folosi uzucapiunea?
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~