avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Transport maritim, rutier si expeditii!!!!
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Transport maritim, rutier si expeditii!!!!

Va rog mult daca cumva stiti si imi puteti recomanda de unde as putea afla mai multe informatii, reguli, proceduri despre ce inseamna si cum se realizeaza transportul maritim, transporturile combinate, activitatea de expeditii. Ma refer la carti/tratate, reviste, site-uri romanesti si/sau straine.
Va multumesc

Alte discuții în legătură

Asigurarea unui obiect livrat in strainatate. Artigas Artigas Buna ziua.Ce sfat imi puteti da in legatura cu asigurarea unui obiect livrat in strainatate printr-o firma de curierat(Posta,DHL,etc.).Am constatat cu stupoare ... (vezi toată discuția)
Carte/tratat despre dreptul de superficie adrian_t87 adrian_t87 Buna ziua . Am nevoie de carti care sa trateze dreptul de superficie. Imi dau seama ca ce caut se gaseste in manualele/tratatele de drepturi reale dar ... (vezi toată discuția)
Casa de expeditii adrian.cirja89 adrian.cirja89 Buna ziua, As dori sa infiintez o casa de expeditii ce va avea ca activitate intermediera urmatoarelor tipuri de transporturi: - transport rutier - ... (vezi toată discuția)