Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren intravilan si stalpi de medie tensiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren intravilan si stalpi de medie tensiune

Buna ziua, am un teren in suprafata de 5000mp, pe aproximativ din jumatatea terenului trec fire de medie tensiune de la o fabrica privata, mentionez ca stalpii nu se afla pe terenul meu(se afla langa teren). Terenul asa l-am cumparat.Ce se poate face pentru a putea scapa de aceste fire?Multumesc

Sa le cereti sa le mute.Dvs. aveti in proprietate si spatial aerian de deasupra terenului. Nu vor de buna voie, chemati Enelul sau de cine apartin aceste cabluri sa le mute pe unde nu trece pe terenul dvs.
Am fost la ei (fabrica Mecanica) si mi s-a spus sa ii dau in judecata pt. ca stalpii lor nu sunt pe terenul meu si ca eu am cumparat terenul cu tot cu fire.

Cristina Paisa a scris:

Sa le cereti sa le mute.Dvs. aveti in proprietate si spatial aerian de deasupra terenului. Nu vor de buna voie, chemati Enelul sau de cine apartin aceste cabluri sa le mute pe unde nu trece pe terenul dvs.

Amai, utilizator