avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren intravilan si stalpi de medie tensiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren intravilan si stalpi de medie tensiune

Buna ziua, am un teren in suprafata de 5000mp, pe aproximativ din jumatatea terenului trec fire de medie tensiune de la o fabrica privata, mentionez ca stalpii nu se afla pe terenul meu(se afla langa teren). Terenul asa l-am cumparat.Ce se poate face pentru a putea scapa de aceste fire?Multumesc
Cel mai recent răspuns: Amai , utilizator 19:16, 9 Noiembrie 2018

Sa le cereti sa le mute.Dvs. aveti in proprietate si spatial aerian de deasupra terenului. Nu vor de buna voie, chemati Enelul sau de cine apartin aceste cabluri sa le mute pe unde nu trece pe terenul dvs.
Am fost la ei (fabrica Mecanica) si mi s-a spus sa ii dau in judecata pt. ca stalpii lor nu sunt pe terenul meu si ca eu am cumparat terenul cu tot cu fire.

Cristina Paisa a scris:


Sa le cereti sa le mute.Dvs. aveti in proprietate si spatial aerian de deasupra terenului. Nu vor de buna voie, chemati Enelul sau de cine apartin aceste cabluri sa le mute pe unde nu trece pe terenul dvs.


Ultima modificare: Vineri, 9 Noiembrie 2018
Amai, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stalp de inalta tensiune M_rose M_rose Sunt de 12 ani proprietarul unui teren extravilan pe care in momentul dobandirii terenului (titlu) se afla un stalp de inalta tensiune dezafectat (doar ... (vezi toată discuția)
Renel claudiuro claudiuro Buna ziua Deasupra casei mele trec firele de curent ale Renelului, iar in curtea vecinului se afla un stalp. Vecinul doreste sa scape de stalp, iar eu de ... (vezi toată discuția)
Ce pot face daca trec fire de tensiune pe terenul meu george2050 george2050 Buna ziua , Am un teren extravilan in Bragadiru . Pe deasupra acestui teren trec fire de inalta tensiune proprietatea posibila a Enel(nu stiu pentru ca nu a ... (vezi toată discuția)