Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Pt inchiderea unui abonament
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Pt inchiderea unui abonament

Cum sa procedez si unde sa apelez la rezilierea unui contract vodafon,deoarece ei nu vor sa imi inchida abonamentul?
orice contract poate inceta, difera doar termenii. cititi stipulatiile din contract si veti vedea cum se face. sunt obligati sa scrie acest lucru
Si eu am fost abonatul acestui opeator de telefonie mobila. In contractul meu scria ca rezilierea acestua se face cu un preaviz de 30 de zile. Daca va aflati in interiorul duratei minime contractuale (care este prevazut in contract si este de obicei de 2 ani) rezilierea se poate face cu plata unei penalitati foarte mari.
Cititi cu atentie contractul si veti afla care sunt in momentul de fata conditiile de reziliere a contractului.