Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Ce condiții trebuie îndeplinite pentru pensionare partial anticipată.
Pentru barbat:
Varsta 60 ani
Stagiu 35 ani, fara stagiul asimilat(armata, cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).
Pentru femeie, precizati, luna si anul nasterii.
Luna mai 1961
Varsta 57 ani
Stagiu 32 ani si 2 luni, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).
Carp Mircea, utilizator