Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Retragere cenzor din SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Retragere cenzor din SRL

Sunt cenzor intr-un SRL si doresc sa ma retrag din aceasta functie. Cum se procedeaza ?
Este suficient ca la expirarea mandatului sa transmit o notificare societatii, prin care sa ii informez ca nu doresc prelungirea mandatului si ca functia mea de cenzor inceteaza?
Mandatul de cenzor se prelungeste automat cu aceeasi durata ca primul mandat daca nu intreprind nimic?
george-neagu, moderator
Ii anuntati in scris de pe acum ca la incetarea mandatului nu doriti prelungirea lui.
george-neagu, moderator