avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Retragere cenzor din SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Retragere cenzor din SRL

Sunt cenzor intr-un SRL si doresc sa ma retrag din aceasta functie. Cum se procedeaza ?
Este suficient ca la expirarea mandatului sa transmit o notificare societatii, prin care sa ii informez ca nu doresc prelungirea mandatului si ca functia mea de cenzor inceteaza?
Mandatul de cenzor se prelungeste automat cu aceeasi durata ca primul mandat daca nu intreprind nimic?
Ultima modificare: Miercuri, 21 Noiembrie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 15:40, 21 Noiembrie 2018
Ii anuntati in scris de pe acum ca la incetarea mandatului nu doriti prelungirea lui.
Ultima modificare: Miercuri, 21 Noiembrie 2018
george-neagu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare contract de munca in timpul cic RuxandraLarisa RuxandraLarisa Cum procedez in cazul in care am o angajata cu contract pe perioada determinata si vrea sa intre in cic pentru 2 ani?contractul ii expira pe 24.03.2018.ii ... (vezi toată discuția)
Expirare mandat administrator-citatie de la tribunal pt dizolvare! adela05 adela05 Buna ziua! Am un SRL caruia i-a venit o citatie de dizolvare pentru ca nu s-a prelungit mandatul administratorului. Cum trebuie sa procedez acum? Depun la ORC ... (vezi toată discuția)
Prelungire contract telefonie mobila MARLENUTA MARLENUTA Am incheiat un contract de abonament [EDITAT] in 2.4.2010, cu durata de 2 ani. As dori sa stiu daca se poate prelungi contractul doar cu o luna. Pe site-ul ... (vezi toată discuția)