Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cheltuieli de judecata

A acordat cu temei legal cheltuieli de judecata - 500 lei onorariu avocat + 100 lei cheltuieli avansate de stat, partii in favoarea careia a declarat actiunea ca fiind inadmisibila, pentru incalcarea procedurii privind plangerea impotriva actelor procurorului la procurorul ierarhic, in loc de judecatorul de camera preliminara- din vina procurorului care a semnat ordonanta de clasare?
Pai, pe noi ne intrebati daca a acordat cu temei legal sau nu? Nu ati citit hartia? Nu scrie in hartia pe care o aveti, referire la art.274, 275, 276 din cod procedura penala? Sau nu aveti hartia?

(si cred ca din graba, ati postat in aria de procedura civila in loc de procedura penala)