Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Incredintare minori
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Incredintare minori

Am ajuns la curtea de apel, pt. incredintare de minori, va rog sa-mi spuneti daca tatal nu are nici un venit, iar copiii au optat sa stea la tatal lor, instanta poate sa-i incredinteze copiii lui??
Cand instanta decide incredintarea minorilor la unul din parinte ia in considerare garantiile morale dar si financiare pe care poate sa le ofere copiilor.Fara niciun venit nu are cum sa intretina cei doi copii doar cu pensia de intretinere de la dvs.Dar ma indoiesc ca tatal nu aduce ca proba si o dovada a venitului, altfel nu vad de ce ati fi ajuns in apel.