Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Completare declaratia unica
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Completare declaratia unica

In declaratia unica la obiect de activitate principal;alte activitati profesionale si stiintifice,categoria venit-prestari servicii cu venit in sistem real sub salarul minim pe economie lunar,la completarea declaratiei s-a generat plata asigurarii de sanatate de 2.280 lei (10% di salarul minim conform legii).
Cand sa platesc la ANAF m-i s-a cerut sa achit suma de 1140 lei.
Este in regula s-au v-a trebui sa platesc diferenta in 2019?
Va multumesc!
george-neagu, moderator
Nu ati completat dumneavoastra corect declaratia unica si acolo trebui asa apara 1140 lei la cass sau daca ati comletat-o corect, atunci acum pana la 15 decembrie 2018 trebuie sa platiti toata suma care apare acolo ca sa beneficiati de reducere.
george-neagu, moderator