avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Completare declaratia unica
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Completare declaratia unica

In declaratia unica la obiect de activitate principal;alte activitati profesionale si stiintifice,categoria venit-prestari servicii cu venit in sistem real sub salarul minim pe economie lunar,la completarea declaratiei s-a generat plata asigurarii de sanatate de 2.280 lei (10% di salarul minim conform legii).
Cand sa platesc la ANAF m-i s-a cerut sa achit suma de 1140 lei.
Este in regula s-au v-a trebui sa platesc diferenta in 2019?
Va multumesc!
Ultima modificare: Vineri, 7 Decembrie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 16:48, 7 Decembrie 2018
Nu ati completat dumneavoastra corect declaratia unica si acolo trebui asa apara 1140 lei la cass sau daca ati comletat-o corect, atunci acum pana la 15 decembrie 2018 trebuie sa platiti toata suma care apare acolo ca sa beneficiati de reducere.
Ultima modificare: Vineri, 7 Decembrie 2018
george-neagu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie unica pfa, cass platit anticipat wrunning wrunning Buna ziua! Ca persoana fizica, in anul 2018, nu am avut niciun fel de venit si la finalul anului am achitat suma de 1440 lei, echivalentul a 6 salarii minime ... (vezi toată discuția)
Obligatii cas estimate ... nu am incasat suficienti bani (facturi fiscale) educ2012 educ2012 -Am deschis PFA in februarie (2018). \"Sunt in primul an\". -Am completat Declaratia Unica in 10 august 2018. -Am incasat (Facturi Fiscale) 7100 lei ... (vezi toată discuția)
Declaratia unica pentru 2018 Margacc Margacc Buna ziua, Sunt PFA si incerc sa imi completez declaratia unica. Am cateva nelamuriri pentru care va rog sa ma ajutati. In declaratia unica completata in ... (vezi toată discuția)