Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Majorari de intarziere datorii fiscale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Majorari de intarziere datorii fiscale

Cuantumul majorarilor de intarziere pentru neplata datoriior fiscale poate depasi debitul principal? Datoria fiscala este din 2013.
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~

Va multumesc.
Ma interesa daca cuantumul acestora poate depasi principalul. In Codul de proc fiscala nu am gasit o astfel de precizare, prin urmare, poate depasi, trag eu concluzia.
Stie cineva de existenta vreunui act normativ in acest sens?