Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Contract furnizare gaze
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Contract furnizare gaze

Buna ziua,
Am schimbat furnizorul de gaze , deoarece noul furnizor (Ener-Gaz)a prevazut in contract un pret de furnizare constant de 0,1087lei/kwh timp de 2 ani. In prima luna pretul a fost de 0,1087lei/kwh , adoua luna a fost de 0,12145lei/kwh, iar a treia luna a fost de 0,1239 lei/kwh. La sediul firmei am primit explicatia ca acest lucru se datoreaza cresterii pretului la gaze.Am revenit la vechiul furnizor (Engie)si va rog sa-mi spuneti cum pot recupera sumele achitate in plus, deoarece La Ener-Gaz am platit aproape dublu.Mai am de primit o ultima factura de la Ener-gaz.Sunt obligat sa o achit daca pretul de furnizare nu este cel prevazut in contract?
Va multumesc,
bosanceanugheorghe, utilizator