Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce pot face?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce pot face?

Buna seara! Am avut o relație cu o persoană care a fost căsătorit, iar fosta soție nu s a împăcat cu ideea ca el si a refăcut o viață...a început să i urmărească tel i a pus în mașină microfon iar mie mi a spart parola la contul de facebook și a trim mesaje cu injurii si cuvinte jignitoare ca si cum le as fi trimis eu...acum l a chemat în tribunal pe el si a spus că are acele mesaje si ca imi va face rau si mie...cum.pot demonstra că nu au fost trimise de mine? Mulțumesc!
Accesul nepermis la un sistem informatic este infractiune. Bine, Politia nu o sa urmareasca penal fapta, altfel ar sta doar de urmarit mesajele de pe Facebook, n-ar mai avea timp de violuri, omoruri si talharii.

Amenintarea cu datul in judecata nu este o infractiune. Oricine poate da in judecata pe oricine altcineva.
tgeorgescu, utilizator