Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Am primit un bon ,,non fiscale" de motorină din ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Am primit un bon ,,non fiscale" de motorină din Italia în valoare de 797 euro, fără factură. Îl pot înregistra pe cheltuieli?

Am primit un bon fiscal de motorina din Italia in valoare de 797 eur , nu are factura , si scrie pe el ,,non fiscale " , Il pot inregistra pe cheltuieli daca nu are si factura ? Tva-ul nu este specificat ,

Multumesc .
Manuela Rășină, administrator
Bonul "non fiscale" este egal cu zero. Nu il puteti inregistra pe cheltuieli.
Subscriu.