Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... spatiu din jurul blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

spatiu din jurul blocului

as dori sa stiu ce lege prevede concret cat spatiu trebuie sa fie liber in jurul blocului,pentru a asigura accesul pompierilor,salvarii etc.?exista vreo h.g care ne poate ajuta?calea de acces este blocata de gardurile celor de la casele din spatele blocului,precum si a unei vecine de la parterul blocului.:O:O:O:O
Spatiul din urul imobilelor de locuit in comun poate avea astutu privat sau poate apartine domeniului public
Vecina de la parter nu poate ocupa domeniul public fara a detine autorizatie
sesizati oficial directia corp control din primarie
exista vreo lege care prevede clar cat trebuie sa fie spatiul liber din jurul blocului?