avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 805 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... spatiu din jurul blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

spatiu din jurul blocului

as dori sa stiu ce lege prevede concret cat spatiu trebuie sa fie liber in jurul blocului,pentru a asigura accesul pompierilor,salvarii etc.?exista vreo h.g care ne poate ajuta?calea de acces este blocata de gardurile celor de la casele din spatele blocului,precum si a unei vecine de la parterul blocului.:O:O:O:O
Cel mai recent răspuns: sabadussimona , utilizator 22:12, 24 Martie 2016
Spatiul din urul imobilelor de locuit in comun poate avea astutu privat sau poate apartine domeniului public
Vecina de la parter nu poate ocupa domeniul public fara a detine autorizatie
sesizati oficial directia corp control din primarie
exista vreo lege care prevede clar cat trebuie sa fie spatiul liber din jurul blocului?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Construire boxe anexe/depozit lemne pe zidul blocului zuym zuym Buna, Am un spatiu comercial la parterul unui bloc, si unii locatari au construit (fara autorizatie) boxe in spatele blocului, lipite de zidul spatiului ... (vezi toată discuția)
Spatii si cai de acces GABRIEL 001 GABRIEL 001 Daca cineva detine la parterul unui bloc un spatiu , iar in fata spatiului la circa 4 metri detine un teren ,poate imprejmui cu gard de la coltul blocului ? ... (vezi toată discuția)
Spatiul verde din jurul blocului scor.pio scor.pio Va salut! Am si eu o intrebare va rog. Spatiul verde din jurul blocului apartine primariei sau asociatiei de proprietari? De ce va intreb. In urma cu un an, ... (vezi toată discuția)