Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

Zilele care s au facut punte cu zilele legale de stat se poate opri din concediul de odihna ? Patronul are acest drept ?de a opri acele zile (punte)?va multumesc.
Despre ce sector este vorba ,bugetar sau privat ?

Cornel Vasile a scris:

Despre ce sector este vorba ,bugetar sau privat ?

Firma privata.
Sunt situatii si situatii ... in sectorul privat, angajatorul decide modalitatea de recuperarea a zilelor de 24 si 31 decembrie daca acorda liber sau modul lor de compensare.

Cornel Vasile a scris:

Sunt situatii si situatii ... in sectorul privat, angajatorul decide modalitatea de recuperarea a zilelor de 24 si 31 decembrie daca acorda liber sau modul lor de compensare.

Multumesc mult