Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare salariu brut - salariati in CM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare salariu brut - salariati in CM

Buna dimineata ,
In situatia in care exista salariati in concedii medicale , exemplu gravide cod 08 sau concedii fara plata , dar si salariati suspendati, cum se va proceda in fiecare caz cu modificarea noului salariu brut ? pentru cei suspendati din ce stiu, se va intocmi act aditional doar in momentul incetarii suspendarii iar ca si data producerii efecte , data la care legea a luat nastere. Dar restul situatiilor? este obligatorie si suspendarea in revisal a celor aflati in concedii medicale? Multumesc !
Se va modifica salariul imediat dupa incetarii suspendarii c.i.m.

Concediile medicale nu se opereaza in REVISAL.
ok! Dar pentru cei care au concedii medicale , exemplu gravidele cu cod 08 cum voi proceda la intocmirea si semnarea actelor aditionale?
Pentru ce acte aditionale? Au salarii sub minim?
Pentru salariul de 2080 lei brut ! Cum se va proceda pentru cei care sunt in concediu medical ?
Pentru asa ceva se emit decizii de majorare a salariului ... pentru cei care sunt in concediu medical , chiar daca se va emite o astfel de decizie, ea isi produce efectele dupa revenirea din concediul medical.