Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... suspendare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

suspendare CIM

Buna ziua!
Va rog sa imi spuneti care este data incetarii suspendarii unui contract individual de munca ( implicit si data transmiterii REVISAL) daca ultima zi de suspendare este vineri. Multumesc! Sarbatori frumoase!!!
Vineri este data incetarii suspendarii.

Joi este data transmiterii REVISAL-ului.
Prima zi de munca ar fi luni. 07.01.2019. Eu cred ca astazi ar trebui sa transmit revisalul. Ceea ce nu stiu este daca sf. suspendare este 05.01.2019 fiind sambata sau luni 07.01.2019. cum este corect?
Incetarea suspendarii se transmite anterior datei incetarii suspendarii.