Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal - Data incetare suspendare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal - Data incetare suspendare

Buna ziua!
As dori sa ma sfatuiti referitor la urmatoarea speta: o angajata si-a depus demisia incepand cu data de 25.03, fiind in concediu crestere copil.
Cum procedez la inregistrarea in revisal, deoarece trebuie sa incetez suspendarea. Este corect daca joi (24.03) transmit Revisal cu data incetarii suspendarii (25.03.2022) si vineri transmit incetarea contractului de munca?
Va multumesc anticipat!
Da, este corect daca joi (24.03) transmiteti Revisal cu data incetarii suspendarii (25.03.2022) si vineri transmiteti incetarea contractului de munca.