Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Click site pariuri nelicentiat
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Click site pariuri nelicentiat

Am si eu o intrebare in legatura cu legistalia onjn. Daca in timp ce navighezi pe internet...esti directionat pe un site de pariuri aflat pe lista neagra onjn...iar firma de cablu inca nu a banat acel site...te poti trezi amendat ? doar pentru ca ai dat click pe acel site ? Va multumesc
Nu, a face click pe un website nu e infractiune/contraventie.
Sunt foarte multe siteuri nebanate de ONJN iar in legea lor spune ca PARTICIPAREA se amendează . Deci sa dai click pe un website nu se amendează ?
A face click nu inseamna ca participati la pariurile de pe el. Sunt chestiuni diferite.