Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract de inchriere
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract de inchriere

Anul trecut, contractul de inchiriere se depunea la anaf de sector, respectiv declaratia 220, iar suma aferenta inchirierii, se inpartea la 2, sot si sotie, deci se depuneau 2 declaratii 220. Acum am inteles ca nu mai se depune la anaf de sector, ciin contul tau din spatiul virtual privat. Intrebarea este urmatoarea: este de ajuns ca unul dintre soti sa-si faca cont pe spatiul virtual privat si sa declare suma inchirierii pt calcularea impozitului, sau se respecta regula din trecut, ca ambii soti sa imparta suma si sa declare la anaf???Multumesc
Puteti suna la Anaf, dar cred ca nu s-a modificat legislația de anul trecut, cred ca trebuie create doua spații virtuale.