Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu diferentiat 01.ian.2019
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu diferentiat 01.ian.2019

Buna Ziua!Lacatus confectii metalice(lacatus-mecanic) beneficiaza de sa salariu de 3000lei ,se executa lucrari de constructii metalice in hala.Multumesc!
Buna Ziua! Codul CAEN 2511 care era pe lista de majorare a salariului minim brut la 3000 lei a fost schimbat de angajator in aceasta situatie este legal ca angajatorul sa schimbe codul caen tocmai pentru a nu majora salariile angajatilor la plafonul impus de lege?Multumesc!
Este legal ,intrucat nu-i interzice niciun act normativ sa nu faca asa ceva ...