Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Venituri salariati IT de la 1 ianuarie 2019
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Venituri salariati IT de la 1 ianuarie 2019

Buna ziua,

Stie cineva daca a fost prelungita facilitatea prin care statul suporta o parte din CASS datorată de programatorii IT , cu conditia de a le fi marit salariul brut de catre angajator ? In urma transferului contributiilor de anul trecut, aceasta facilitate se aplica pana la 31 decembrie 2018.

Multumesc !
danac71 a scris:

Buna ziua,

Stie cineva daca a fost prelungita facilitatea prin care statul suporta o parte din CASS datorată de programatorii IT , cu conditia de a le fi marit salariul brut de catre angajator ? In urma transferului contributiilor de anul trecut, aceasta facilitate se aplica pana la 31 decembrie 2018.

Multumesc !

Buna ziua,
Deocamdata nu, aceeasi situatie si pentru persoanele cu handicap scutite de plata impozitului, OUG 3/2018 prevede facilitatea pana la 31.12.2018.
cristina.dumitru, utilizator
"Minunat"...multumesc :(