Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... PARTAJ DIVORT
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

PARTAJ DIVORT

Buna ziua,

Cum se poate face partajul dupa divort, daca apartamentul in discutie este ipotecat pentru un imprumut al fiului.Nu exista posibilitate de achitare a imprumutului.
depinde ce va doriti.
Plateste fiul sulta voua si cat vreti voi, daca nu se vinde se achita soldul la banca si ce ramane se imparte intre parinti.

Adica daca e credit pe el sa zicem 30.000 euro, se vinde cu 60.000 de ex, 30 ,000 merge la banca si voi parintii impoartiti 15.000 unul si 15.000 altul restul de bani.
Va multumesc pentru raspuns!