Forum Discuţii juridice Executare silită Titlu executoriu
Discuție deschisă în Executare silită

Titlu executoriu

Am restante de plata la Primarie ( impozit pe casa si teren si o amenda auto ) suma de 2.700 lei. Primaria mi-a trimis ieri un Titlu Executoriu pentru suma de 4.700 lei. Diferența de 2.000 lei = Taxa de timbru. Ce este aceasta Taxa ? Pot merge sa platesc doar restantele sau o parte din ele fara sa achit respectiva Taxa ? Multumesc!
Sunt incluse si penalizarile in acea suma
Platiti in transe
Odată ce a început executarea silită cu toate penalizările adunate, nu mai puteți scăpa de acea sumă suplimentară.
Multumesc pentru raspunsuri. O sa merg la jurista Primariei, poate cadem de acord cu o esalonare a datoriilor. Persista nelamurirea mea de ce le spun ei la penalitati ,,taxa de timbru,,