Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu min. dom. constructii- OUG 114/2018
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu min. dom. constructii- OUG 114/2018

Firma cu domenii de activitate mixte printre care si CAEN-uri din constructii.
Veniturile obtinute din activitatea de constructii nu este un venit majoritar si reprezinta un procent mic 10-20% pe an.
In conditiile date firma trebuie sa acorde tuturor salariatilor salariu min de 3000 lei brut, doar pentru ca are aceste CAEN-uri active?
Multumesc!
OUG nu distinge daca codurile CAEN mentionate sunt prevazute ca activitate principala sau activitate secundara.

Vedeti si aceste discutii
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Cornel Vasile, Consilier juridic