Forum Discuţii juridice Executare silită poprire pe salariu
Discuție deschisă în Executare silită

poprire pe salariu

Buna ziu voiam sa intreb si eu daca deja am o poprire pe salariu de 50% de catre un executor , alt executor mai poate face poprire pe salariu adica pe cei 50% ramasi din salariu intrucat celui de al 2 lea executor i s=a trimis o adresa prin care i se specifica ca eu deja am poprire de 50% ? C a cel de 2 lea executor refuza sa trimita adresa catre firma ca a fost instiintat ca eu am deja poprire de 50% spunand ca daca el trimite aceasta adresa el cum isi mai recupreaza baniii? ce trebuesa fac sa pot ramane si eu cu 50% din salariu
tudorolimpia, utilizator
Daca sunt 2 popriri cei 50% din salariu ce va sunt retinuti trebuie impartiti la cei doi executori , nu egal ci in functie de suma datorata fiecaruia.
Executorii trebuie să se înțeleagă între ei, și să-și împartă suma de bani care reprezintă maxim 50% din venitul lunar net. De asemenea se poate îndrepta cu executarea și asupra altor bunuri mobile sau imobile.