avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 293 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Președintele de bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Președintele de bloc

Mă confrunt cu o nouă situație. Unde trebuie să mă adresez dacă ștampila asociației nu se afla la președinte ci la o altă persoană din bloc? Care sunt pașii de urmat? Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 00:06, 12 Ianuarie 2019
Ce calitate are persoana la care se afla stampila?
A fost emis de catre aceasta persoana un act stampilat fara stirea presedintelui?
De ce nu se afla stampila la președinte?
Cum justifica președintele faptul ca stampila nu se afla la el ci la alta persoana?
Ce calitate aveți în asociație, simplu proprietar, membru în CEx, altceva?
Sunt un simplu proprietar care a făcut o cerere și care a cerut Nr de înregistrare și ștampilă. Așa am aflat că nu se află la dânsul ci la un membru din comitet care folosește ștampila in numele acestuia . Eu am un act folosit de acea persoana. Deci ce e de făcut?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ce vreți sa spuneți prin "act folosit de acea persoana'? Nu se prea înțelege.
Nu l-ați întrebat pe președinte ce cauta stampila la persoana respectiva?
Pentru a va primi o cerere și a-i da nr de înregistrare nu trebuie pusa stampila și semnătura președintelui.
Oriunde ati depune un document ptr inregistrare nu vi se pune stampila ci numai nr de înregistrare.
Ultima modificare: Sâmbătă, 12 Ianuarie 2019
cyan, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! suntem in urmatoarea situatie; in urma adunarii generale ... cristian dinca cristian dinca Buna ziua! Suntem in urmatoarea situatie; in urma Adunarii Generale care a avut loc, au fost alesi ca membru al Comitetului executiv si Presedinte doua ... (vezi toată discuția)
Demisia din comitetul executiv Constanta Loga Constanta Loga Care este documentul (notificare,proces verbal)prin care se anunta presedintele unei asociatii de proprietari cu privire la demisia unui membru din comitetul ... (vezi toată discuția)
Nu pot sa legalizez hot de infiintare! de ce? nicoleta_85 nicoleta_85 am depus in luna mai la administratia sectorul 2 cerere de infiintare asoc de prop. (Noi eram de locatari) Dosarul a ajuns la Judecatoria 2. Instanta a admis ... (vezi toată discuția)