Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Președintele de bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Președintele de bloc

Mă confrunt cu o nouă situație. Unde trebuie să mă adresez dacă ștampila asociației nu se afla la președinte ci la o altă persoană din bloc? Care sunt pașii de urmat? Mulțumesc
Ce calitate are persoana la care se afla stampila?
A fost emis de catre aceasta persoana un act stampilat fara stirea presedintelui?
De ce nu se afla stampila la președinte?
Cum justifica președintele faptul ca stampila nu se afla la el ci la alta persoana?
Ce calitate aveți în asociație, simplu proprietar, membru în CEx, altceva?
Sunt un simplu proprietar care a făcut o cerere și care a cerut Nr de înregistrare și ștampilă. Așa am aflat că nu se află la dânsul ci la un membru din comitet care folosește ștampila in numele acestuia . Eu am un act folosit de acea persoana. Deci ce e de făcut?
Ce vreți sa spuneți prin "act folosit de acea persoana'? Nu se prea înțelege.
Nu l-ați întrebat pe președinte ce cauta stampila la persoana respectiva?
Pentru a va primi o cerere și a-i da nr de înregistrare nu trebuie pusa stampila și semnătura președintelui.
Oriunde ati depune un document ptr inregistrare nu vi se pune stampila ci numai nr de înregistrare.
cyan, moderator