Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva achiziție imobil
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva achiziție imobil

Am achiziționat un imobil pe societate cu taxare inversa. Acel imobil urmează sa îl vând către o persoana fizica. Factura pe care o voi emite va fi cu TVA sau fără?
nachidil, utilizator
In cazul in care persoana fizica nu este platitoare de tva, veti emite factura cu tva.