avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 681 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva achiziție imobil
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva achiziție imobil

Am achiziționat un imobil pe societate cu taxare inversa. Acel imobil urmează sa îl vând către o persoana fizica. Factura pe care o voi emite va fi cu TVA sau fără?
Ultima modificare: Sâmbătă, 12 Ianuarie 2019
nachidil, utilizator
Cel mai recent răspuns: Radu Varciu , Consultant fiscal 13:10, 16 Ianuarie 2019
In cazul in care persoana fizica nu este platitoare de tva, veti emite factura cu tva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Societate comerciala , platitoare tva ,a achizitionat un apartament nou toareanelia toareanelia Buna ziua , societate comerciala , platitoare TVA ,a achizitionat in noiembrie 2018 un apartament nou prin compensare cu lucrari executate la firma de la care ... (vezi toată discuția)
Tva 2012 - achizitie vehicul din ue (persoane juridice) viraducu viraducu buna ziua, Pentru a putea achizitiona un vehicul dintr-un stat UE, de la o persoana juridica cum trebuie procedat? Trebuie sa inscriu firma pe care fac ... (vezi toată discuția)
Facturare lemn de foc mariocos mariocos buna ziua, va rog daca este posibil sa-mi dati un raspuns mai detaliat . sunt o intreprindere individuala si am posibilitatea sa fac export de lemn de foc ... (vezi toată discuția)