Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Echivalare studii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Echivalare studii

Buna ziua. Am o diploma de licenta in domeniul turismului, studii pe o perioada de 4 ani la zi di doresc sa lucrez pe postul de asistent social in cadrul unei primarii. As dori sa va intreb in ce conditii se poate realiza acest lucru avand in vedere faptul ca nu am studii in domeniu....as putea face un curs de calificare in domeniu sau un master?
Puteti face un curs postuniversitar de formare și dezvoltare profesională
Dupa ce voi face acest curs de formare profesionala trebuie sa merg undeva pentru a ma inregistra..sau care sunt urmstorii pasi pe care trebuie sa-i fac pentru a fi asistent social ,,cu acte in regula "? Va multumesc!
Gasiti mai multe detalii aici
[ link extern ]

[ link extern ] /
Curs postuniversitar de formara profesionala.....va referiti la acele cursur i care se desfasoara pe o perioada de 40 ore de studiu , mai avansate, sau master? Va reamintesc ca m-am referit la functia de asistent social nu personal.
Multumesc!
Ampvn, utilizator
Ceva de genul
[ link extern ] /

Insa intrebati si la Ministerul Educatiei /Ministerul Muncii ce program/curs trebuie sa urmati.
Cornel Vasile, Consilier juridic