avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... va rog mult ......un ajutor
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

va rog mult ......un ajutor

am si eu nevoie de un contract de vanzare-cumparare a unei recolte viitoare. ma puteti ajuta cu un model?
sau macar cu anumite precizari, cu ce ar avea in plus acest tip fata de v-c obisnuita......
e prima oara cand ma intalnesc cu asa ceva si nu prea ma pricep.
va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Romică Stoica , Consilier juridic 18:59, 27 Aprilie 2006
Se face un antecontract sau o promisiune de vanzare.
are aceleasi clauze cu un contract de vanzare-cumparare, cu specificarea ca vanzatorul se obliga sa vanda taoata recolta obtinuta sau parte din aceasta la pretul de ..... si cumparatorul se obliga sa cumpere toata recolta sau parte din aceasta la pretul de....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Promisiune de vanzare cumparare v.s precontract simona.elisa simona.elisa Buna ziua, m-ar interesa si pe mine care este diferenta daca exista unu intre o promisiune de vanzare cumparare si un precontract. Vreau sa achizitionez un ... (vezi toată discuția)
Model pact de preferinta elena_yoz88 elena_yoz88 buna ziua.am nevoie de un model de pact de preferinta(un exemplu).ma poate ajuta cineva,caci nu gasesc nicaieri.va multumesc.elena_yoz88@yahoo.com (vezi toată discuția)
Antecontract de vanzare-cumparare gianinafiliuta@yahoo.com gianinafiliuta@yahoo.com Ce valoare are in instanta un antecontract de vanzare -cumparare a unei case?Precizez ca nu au fost respectate obligatiile specificate in acest antecontract de ... (vezi toată discuția)