Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... va rog mult ......un ajutor
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

va rog mult ......un ajutor

am si eu nevoie de un contract de vanzare-cumparare a unei recolte viitoare. ma puteti ajuta cu un model?
sau macar cu anumite precizari, cu ce ar avea in plus acest tip fata de v-c obisnuita......
e prima oara cand ma intalnesc cu asa ceva si nu prea ma pricep.
va multumesc anticipat
Se face un antecontract sau o promisiune de vanzare.
are aceleasi clauze cu un contract de vanzare-cumparare, cu specificarea ca vanzatorul se obliga sa vanda taoata recolta obtinuta sau parte din aceasta la pretul de ..... si cumparatorul se obliga sa cumpere toata recolta sau parte din aceasta la pretul de....