avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara- intrare legalitate constructie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara- intrare legalitate constructie

Am o constructie la rosu fara autorizatie e pe un teren devenit proprietate din septembrie si am construit pentru ca durau prea mult autorizatiile si riscam sa pierd banii pentru constructia casei.!intrebarea mea este acum cum pot intra in legalitate cu toate ?va multumesc anticipat!
Ultima modificare: Duminică, 20 Ianuarie 2019
gi-jane2, moderator
Cel mai recent răspuns: Albert Kurtyan , Consilier juridic 21:58, 16 Ianuarie 2019
mergi la primărie, la judecătorie, obţii autorizaţii, plăteşti amenzi peste amenzi...
există şi posibilitatea să trebuiască să demolezi construcţia ilegală.
Ultima modificare: Miercuri, 16 Ianuarie 2019
Albert Kurtyan, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie constructie imanuel imanuel am construit casa la rosu in acest an! am tot dosarul complet, dar ....nu am autorizatia de constructie! dosarul a fost respins de la primarie datorita ... (vezi toată discuția)
Autorizatie de constructie casa kyle kyle Buna ziua, In februarie 2011 am cumparat un teren la tara. Pe teren se gaseau o casa batraneasca din paianta de 48 m patrati (in pericol de prabusire) si o ... (vezi toată discuția)
Cumparare proprietate fara autorizatie demolare / constructie dcgdcgdcg dcgdcgdcg Doresc sa cumpar o proprietate (casa la curte) dar intimpin niste probleme. Actualul proprietar a cumparat in anul 2000 casa si terenul (sector 3). Tot in ... (vezi toată discuția)