Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara- intrare legalitate constructie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara- intrare legalitate constructie

Am o constructie la rosu fara autorizatie e pe un teren devenit proprietate din septembrie si am construit pentru ca durau prea mult autorizatiile si riscam sa pierd banii pentru constructia casei.!intrebarea mea este acum cum pot intra in legalitate cu toate ?va multumesc anticipat!
gi-jane2, moderator
mergi la primărie, la judecătorie, obţii autorizaţii, plăteşti amenzi peste amenzi...
există şi posibilitatea să trebuiască să demolezi construcţia ilegală.
Albert Kurtyan, Consilier juridic