avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile libere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile libere

Buna ziua,
Cine are dreptul la liber intr-o zi declarata libera de stat, doar cel care munceste in ziua respectiva (cea declarata libera) sau cel care sta acasa in ziua aceea mai are dreptul la inca un liber?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:35, 17 Ianuarie 2019
Cel care este in CO , in concediu medical nu va recupera acea zi ...restul da

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu ContSters138896 ContSters138896 BUNa ziua!am si eu o intrebare; lucrez de la 2009 martie la o firma cu contract de munca 4-ore si intrebarea mea am drept la concediu si cite zile?MULTUMESC! (vezi toată discuția)
Hotararea 595/02.08.2018 mancipri mancipri Buna ziua, va rog frumos sa ma lamuriti intr-o problema: Sunt salariat in sectorul public. Am avut 20 de zile de concediu legal in perioada 03.08.2018 - ... (vezi toată discuția)
Pontaje salariati alinaion82 alinaion82 Buna ziua! Angajatii nostri lucreaza in ture de 2 sapt, cu 2 sapt liber. In cazul in care unul din angajati vine la munca in tura 1, si mai are zile de ... (vezi toată discuția)