Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere contract
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere contract

In ce conditii se poate rezilia 1, 2, 3 contracte innainte de finalizare ?
daca nu dati detalii, nici raspuns care sa va ajute nu aveti cum sa primiti.
Oricum, cauze de incetare a contractului scrie in el, iar cauze de reziliere sunt pt neindeplinirea obligatiilor.. Daca ei si le indeplinesc, nu aveti motiv sa reziliati. Puteti inceta colaborarea, dar au dreptul la despagubiri.