Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dreptul de a continua după
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dreptul de a continua după

Bună ziua! In aprilie voi intra în concediu de creștere a copilului. În acest moment lucrez în învățământ, fiind suplinitor cu contract pe perioada determinată (2018-2019). Întrebarea este: dacă întru în CIC (informez scoala în acest sens), mai pot beneficia de continuitate pentru anul scolar 2019-2020? Adica vreau sa fiu în CIC pana în septembrie, iar din septembrie să mă întorc la munca.
Cand expira durata c.i.m. ?
31 august 2019. Am luat post pe perioada determinata 1 septembrie 2018 pana la 31 august 2019. Persoana pe care o suplinesc se va detasa din nou.
La 01.09.2019 , va trebui sa incheiati un alt c.i.m....
Exista posibilitatea de a participa la etapa de continuitate fiind cateva luni în cic? Asta pentru a-mi prelungi contractul pentru anul 2019-2020.
Ce inseamna "etapa de continuitate"?