avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dreptul de a continua după
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dreptul de a continua după

Bună ziua! In aprilie voi intra în concediu de creștere a copilului. În acest moment lucrez în învățământ, fiind suplinitor cu contract pe perioada determinată (2018-2019). Întrebarea este: dacă întru în CIC (informez scoala în acest sens), mai pot beneficia de continuitate pentru anul scolar 2019-2020? Adica vreau sa fiu în CIC pana în septembrie, iar din septembrie să mă întorc la munca.
Cel mai recent răspuns: alina.alin , utilizator 19:13, 23 Ianuarie 2019
Cand expira durata c.i.m. ?
31 august 2019. Am luat post pe perioada determinata 1 septembrie 2018 pana la 31 august 2019. Persoana pe care o suplinesc se va detasa din nou.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
La 01.09.2019 , va trebui sa incheiati un alt c.i.m....
Exista posibilitatea de a participa la etapa de continuitate fiind cateva luni în cic? Asta pentru a-mi prelungi contractul pentru anul 2019-2020.
Ce inseamna "etapa de continuitate"?

Alte discuții în legătură

Gradatia de merit, ccc si un nou dosar pentru gradatie. IoanaScarlii IoanaScarlii Buna ziua. O intrebare daca ma poate lamuri cineva. De la 1 sept. 2016 am obtinut gradatia de merit. In anul scolar 2019-2020 am avut contractul suspendat ... (vezi toată discuția)
Pot lua somaj? anateodora23 anateodora23 am lucrat aproape 2 ani la un liceu ca profesoara (suplinitor calificat), fiind angajata pe perioada determinata pana in august 2009 . Din mai 2009 sunt in CIC ... (vezi toată discuția)
Codul muncii art. 51 concediu de crestere a copilului ginrom ginrom Buna ziua! Sotia mea a nascut pe 2 octombrie 2015. Lucreaza in invatamant, profesor suplinitor, si la data respectiva era angajata pe perioada determinata ... (vezi toată discuția)