Forum Discuţii juridice Executare silită Contractul de comodat sub semnatura privata cu durata ...
Discuție deschisă în Executare silită

Contractul de comodat sub semnatura privata cu durata determinata persoane fizice folosire locuinta are titlu executoriu in ce conditii?

Buna ziua!
As dori sa imi raspundeti la 2 intrebari:
1. Contractul de comodat intre persoane fizice numai sub semnatura privata, incheiat in scopul folosirii unei locuinte are titlu executoriu daca are durata determinata ? Mai trebuie inregistrat undeva sau poti merge direct la executor cu el in caz de refuz eliberare locuinta?
2. In cazul in care comodantarul nu vrea sa plece ce trebuie facut pentru eliberarea locuintei?
Multumesc anticipat!
saphirr, utilizator
Contractul de comodat încheiat în varianta precizată de dvs nu este titlull executoriu,pt intrebarea nr 2 aveti varianta evacuarii prin instanta.