Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Repartizare costuri incalzire
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Repartizare costuri incalzire

As dori sa stiu cum se face plata caldurii pentru apartamentele deconectate de la RADET (cu centrala proprie) : in blocul nostru acesti proprietari platesc o suma minima pentru conductele ce trec prin apartamente, dar nu platesc nimic pentru caloriferele din partile comune.
Suma de platit de catre proprietarii care au centrale de incalzire individuale trebuie sa cuprinda si incalzirea partilor comune ale condominiumului.
Va ramane sa cereti cenzorului confirmarea ca acest lucru este prins in calcul cotizatiilor la intretinere in AP-ul dvs.
Demos, utilizator
In cazul apartamentelor debransate de la sistemul centralizat de alimentare cu utilitati in sistem centralizat,exista norme speciale care prevad coeficient de 15-30 % pentru parti comune
Multumesc, dar as vrea sa stiu unde gasesc aceste norme.
Puteti sa-mi spuneti baza legala pentru acest calcul?