Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Crestere copil-vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Crestere copil-vechime

Daca a beneficiat de ind.crestere copil conf.OUG 111/2010 OPTIUNEA II,timp de 2 ani,se poate lua in calcul la stabilirea vechimii,in vederea acordari gradatiei corespunzatoare...
Conform modificarilor aduse legislatiei in materie :
1. Incepand cu 20.01.2007, perioada CCC constituie vechime in munca și în serviciu și se are în vedere la stabilirea drepturilor ce se acordă în raport cu acestea..

2. Incepand cu 01.01.2012, perioada CCC constituie vechime in specialitate.(modificare adusa de OUG 124/2011).
Multumesc mult!