Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vechime in munca

am 2 copii, unul nascut in febr 2006 si altul in apr 2010.as vrea sa stiu daca perioada cat am stat in crestere copil se ia in considerare la vechimea in munca (stiu ca au fost si perioade cand mergea vechimea in continuare)perioada dintre prenatale am lucrat
Perioada de CCC este considerata vechime in munca incepand cu data intrarii in vigoare a Legii nr.7/2007 - din 20.01.2007

De la 01.01.2012, perioada CCC este considerata si vechime in specialitate ca urmare a modificarilor aduse legislatiei in materie de OUG nr.124/2011.