avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vechime in munca

am 2 copii, unul nascut in febr 2006 si altul in apr 2010.as vrea sa stiu daca perioada cat am stat in crestere copil se ia in considerare la vechimea in munca (stiu ca au fost si perioade cand mergea vechimea in continuare)perioada dintre prenatale am lucrat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:42, 29 Mai 2012
Perioada de CCC este considerata vechime in munca incepand cu data intrarii in vigoare a Legii nr.7/2007 - din 20.01.2007

De la 01.01.2012, perioada CCC este considerata si vechime in specialitate ca urmare a modificarilor aduse legislatiei in materie de OUG nr.124/2011.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vechime in specialitate IrinaCarla13 IrinaCarla13 Am fost încadrată în muncă aproape 2 ani ca economist până în dec.2009. Apoi am intrat în şomaj până în ian.2011. Ian-feb. 2011-concediu prenatal. ... (vezi toată discuția)
Vechime in munca si in specialitate dupa efectuarea concediului pentru cresterea copilului... Radamante Radamante 1. X este angajata pe perioada determinata. 2. Are 3 ani vechime in munca. 3. Intra in concediu de maternitate cu 21 de zile inainte de incetarea de drept a ... (vezi toată discuția)
Crestere copil-vechime gluten gluten Daca a beneficiat de ind.crestere copil conf.OUG 111/2010 OPTIUNEA II,timp de 2 ani,se poate lua in calcul la stabilirea vechimii,in vederea acordari gradatiei ... (vezi toată discuția)