avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediul medical si stimulentul de inserție
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediul medical si stimulentul de inserție

Buna ziua,

În perioada concediului medical se poate beneficia de stimulent de inserție conform legii?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: anca000 , utilizator 15:29, 29 Martie 2019
În perioada concediului medical nu se poate beneficia de stimulent de inserție.
si daca concediul medical este doar de cateva zile e normal sa se stopeze stimulentul pe toata perioada ramasa? in cazul meu fiind vorba de 9 luni...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu maternal 1 an Crina1985 Crina1985 Buna ziua !!! Sunt o mamica care a ales sa stea acasa cu bebelusul un an de zile ... in acest timp am ramas gravida si trebuie sa ma intorc la munca pentru ... (vezi toată discuția)
Stimulent insertie in timpul concediului de maternitate Arabellla Arabellla Sunt in CCC cu copilul 1. Vreau sa stiu daca beneficiez de stimulent in urmatoarea situatie: - ma intorc la lucru cu 60 de zile inainte de 2 ani ai ... (vezi toată discuția)
Insarcinata in somaj! mihaela1905 mihaela1905 Buna ziua, Am fost in concediu de crestere copil pana in martie 2013, apoi am intrat in preaviz la servici, iar din 7 aprilie am intrat in somaj. Mai am ... (vezi toată discuția)