Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediul medical si stimulentul de inserție
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediul medical si stimulentul de inserție

Buna ziua,

În perioada concediului medical se poate beneficia de stimulent de inserție conform legii?
Va multumesc!
În perioada concediului medical nu se poate beneficia de stimulent de inserție.
si daca concediul medical este doar de cateva zile e normal sa se stopeze stimulentul pe toata perioada ramasa? in cazul meu fiind vorba de 9 luni...