Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Cum ma pot apara
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Cum ma pot apara

Am fost sunata de la politie si mi s-a spus ca exista o plângere impotriva mea din cauza ca am denigrat imaginea unei persoane. Eu eram prietena cu o fata si ne-am certat. Eu am inceput sa o postez pe internet dar totul a fost sters. Ce pot sa patesc? Ce se intampla dupa ce dau declaratia? Ea nu vrea sa isi retraga plângerea dar eu vreau sa se termine tot,regret.
Doar pentru denigrare nu cred se implica politia.

Vedeti sa nu fie mai mult de atat.
Aveti dreptul de a merge cu avocat la audiere ca sa va explice acuzatia si sa intelegeti exact despre ce este vorba.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Nu
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Nu cumva ai santajat-o putin ,hartuit-o ,sau ai postat poze cu continut sexual,cu ea în ipostaze intime etc
Daca e asa e serioasă situatia,te duci cu părinții de mana la un avocat.Daca e vorba de o insultă sau ati facut misto de ea ,prostii de genul asta nu e atat de grav.Trebuie sa înțelegi ca ce vrei tu nu are nici o relevanță,ca faptele noastre pot avea și consecințe,unele neplacute.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Nu am postat nimic indecent cu ea, au fost doar injurii si faptul ca am publicat.o pe un site dar acea postare s.a sters. Ce se va intampla dupa ce voi da declaratie? Eu sunt majoră. Ea nu vrea sa facem pace.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu cumva ai santajat-o putin ,hartuit-o ,sau ai postat poze cu continut sexual,cu ea în ipostaze intime etc
Daca e asa e serioasă situatia,te duci cu părinții de mana la un avocat.Daca e vorba de o insultă sau ati facut misto de ea ,prostii de genul asta nu e atat de grav.Trebuie sa înțelegi ca ce vrei tu nu are nici o relevanță,ca faptele noastre pot avea și consecințe,unele neplacute.

Probabil nu se va întâmpla nimic ,insulta si calomnia nu mai sunt infracțiuni .