Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Calcul cifra afaceri pe coduri caen
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Calcul cifra afaceri pe coduri caen

Cum se determina cifra de afaceri aferenta fiecarui cod caen pentru care se desfasoara activitati? Ma refer la ponderea cifrei de afaceri din activităţile prevăzute la art. 60 pct. 5 lit b) din Codul fiscal:"b) angajatorii realizează cifră de afaceri din activităţile menţionate la lit. a) în limita a cel puţin 80% din cifra de afaceri totală, calculată cumulat de la începutul anului,
Inregistrati pe analitice la conturile de venituri ca sa puteti calcula ponderea.