avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 472 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Urmează să execut primăria și prefectura pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Urmează să execut primăria și prefectura pentru nefolosința unui teren, și aș vrea să recuperez și cheltuielile de judecată pentru că avocatul nu a făcut-o. Care e procedura și cât ar putea dura?

Urmeaza sa execut primaria si prefectura pentru nefolosinta pe trei ani in urma asupra unui teren
Pentru ca nu ma pricep, avocatul m-a tepuit si nu a cerut ca la cheltuieli de judecata sa-mi fie restituita si taxa de timbru.
Eu nu am stiut, el stia dar nu a cerut decat onorariul lui.
Va rog, care e procedura de executare?
Ca sa nu mai fiu tepuit apelez la ajutorul d-vs.
Aici am aflat ca trebuia ceruta si taxa de timbru. Am pierdut 6000 lei.
Cum va proceda executorul?
Eu il imputernicesc, eventual platesc un onorariu urias si apoi astept?
Imi ofera executorul un termen in care va executa suma respectiva, inchei vre-un contract cu dansul sau totul e la mila lui Dumnezeu? Totul mai putin onorariul...
E drept, onorariul mi-l va restitui din executare. Dar in cat timp?
Care e procedura, cat timp ar putea dura, la ce sa ma astept aceasta e intrebarea?
A executa, sau a nu executa?
A fi, sau a nu fi?
Multumesc mult!
Ultima modificare: Marți, 5 Februarie 2019
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: armaghedon_now , utilizator 05:51, 7 Februarie 2019
Multumesc mult tuturor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare cheltuieli de judecata vorhei vorhei Permiteti-mi sa va supun atentiei urmatoarea problema pe care sper sa o rezolv cu ajutorul Dvs. In data de 17.03.2009 printr-o sentinta ... (vezi toată discuția)
Inregistrare cerere executare IxulescuPaul IxulescuPaul Daca cererea de executare este depusa direct la sediul executorului judecatoresc, care este dovada inregistrarii ei la o anumita data?Simpla data scrisa de ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli cu executia silita recuperabile de la debitor mihai.xyz mihai.xyz Poate cineva sa imi spuna care sunt categoriile de cheltuieli pe care mi le pot recupera de la debitorii pe care ii execut? Factura pe care o platesc unei ... (vezi toată discuția)