avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 532 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare nota contabila gresita a bonului fiscal ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare nota contabila gresita a bonului fiscal in contabilitate

Buna ziua,

Va rog sa imi spuneti daca in cazul inregistrarii gresite in contabilitate a unui bon fiscal emis corect, avand ca rezultat diminuararea sumei inscrise in bonul fiscal, cum se procedeaza pentru corectarea notei contabile ?
Acest bon a fost emis in luna decembrie 2018 si afecteaza venitul cat si TVA- ul lunii decembrie.

Multumesc anticipat.

Alte discuții în legătură

Nereguli cu facturi. ce probleme pot apărea? Petrovic Petrovic Referitor PFA în sistem real și plătitor de TVA, vă rog să îmi spuneți care sunt consecințele următoarelor categorii de probleme 1. Facturi ... (vezi toată discuția)
Tastare bon fiscal eronat ADRIANA-MIHAELA ADRIANA-MIHAELA va rog sa-mi spuneti si mie, in cazul in care am un PFA -cu punct de lucru, din greseala am tastat eronat un bon fiscal pe casa de marcat . ce solutie am ca sa ... (vezi toată discuția)
Bon fiscal gresit In urma denominarii casei de marcat firma la care platesc abonament de service nu mi-a scos TVA din casa,si primul bon pe care l-am emis contine TVA.Eu nu sunt ... (vezi toată discuția)