Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Termen depunere intampinare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Termen depunere intampinare

Buna ziua. Poate cineva sa ma luminize? Pentru depunerea intampinarii sunt puse 25 de zile calendaristice sau lucratoare la dispozitia paratului, pt ca din lege nu se intelege mare lucru.
zile calendaristice . Vezi art. 181 Cod procedura civila.
Va multumesc.
Calendaristice, cu mențiunea că prima și ultima zi nu intră în calcul.
Totodată, în ipoteza în care ultima zi cade într-o zi nelucrătoare, termenul se prelungește automat până în următoarea zi lucrătoare.
Multumesc frumos.