avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 662 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Voluntariatul efectuat dupa terminarea studiilor se ia ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Voluntariatul efectuat dupa terminarea studiilor se ia in considerare ca vechime in munca

Buna ziua, doresc sa stiu daca voluntariatul efectuat dupa terminarea studiilor universitare se ia in considerare ca vechime in munca si in ce conditii.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:38, 8 Februarie 2019
Voluntariatul efectuat dupa terminarea studiilor universitare nu constituie vechime in munca .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Studiile universitare si postuniversitare se considera vechime in munca la calculul somajului? panaxor panaxor Cine stie, va rog sa-mi spuna daca studiile universitare si postuniversitare se considera vechime in munca la calculul somajului? Pentru ca stiu ca proaspetii ... (vezi toată discuția)
Legea voluntarului Anykha Anykha Buna ziua. Detin diploma de inginer in urma studiilor universitare si 11 ani vechime in domeniul de studiu (inginerie). De 2 ani am schimbat domeniul de ... (vezi toată discuția)
Contract voluntariat orzan_carmen orzan_carmen Buna ziua! Contractul de voluntariat constituie vechime in munca?? Daca da, in ce conditii?? Va multumesc! (vezi toată discuția)