avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 156 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Depun declarația unică la un PFA suspendat?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Depun declarația unică la un PFA suspendat?

Buna ziua,
Daca am suspendat un PFA din 2014 si pana acum am depus declaratiile 200si 220 pe zero, anul acesta trebuie sa depun declaratia unica tot pe zero sau trebuie sa depun alta declaratie ?

Multumesc!
Ultima modificare: Marți, 12 Februarie 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: elenadeverde , utilizator 10:54, 13 Februarie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu depuneti declaratia unica pentru inchiderea anului 2018 daca veniturile si cheltuielile sunt pe zero.
Multumesc mult!
Nu am nici venituri nici cheltuieli, PFA-ul fiind suspendat din 2014.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa - obligatii de plata in cazul incetarii contractului de prestari servicii DMM12 DMM12 Buna ziua Va aduc in atentie cazul PFA-ului meu: - pana la sfarsitul lunii aprilie sunt la zi cu toate declaratiile si toate obligatiile de plata (impozit, ... (vezi toată discuția)
Declaratia unica stan camelia stan camelia Buna ziua! As dori sa aflu ce fac cei care au depus declaratia 200 pentru anul 2017 si declaratiile 220 si 600 pentru anul 2018. Eu sunt in aceasta situatie ... (vezi toată discuția)
Completare declaratie unica Stefan1970 Stefan1970 DACA NU AM REALIZAT VENITURI DIN PFA PE ANUL 2018 ,AM OBLIGATIA DE A DEPUNE DECLARATIA??????? MENTIONEZ CA SUNT PENSIONAR (vezi toată discuția)