Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Depun declarația unică la un PFA suspendat?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Depun declarația unică la un PFA suspendat?

Buna ziua,
Daca am suspendat un PFA din 2014 si pana acum am depus declaratiile 200si 220 pe zero, anul acesta trebuie sa depun declaratia unica tot pe zero sau trebuie sa depun alta declaratie ?

Multumesc!
george-neagu, moderator
Nu depuneti declaratia unica pentru inchiderea anului 2018 daca veniturile si cheltuielile sunt pe zero.
Multumesc mult!
Nu am nici venituri nici cheltuieli, PFA-ul fiind suspendat din 2014.