avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Incetare suspendare concediu pentru crestere copil ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Incetare suspendare concediu pentru crestere copil pana la 2 ani

Buna ziua.
Incep prin a va prezenta neconcordanta semnalata pe SPV la D112 intre numarul de salariati raportati in D112 si numarul de personal din Revisal.
Este vorba de un salariat care a fost in concediu pentru cresterea copilului. Suspendarea a incetat in 01.03.2018 si tot in 01.03.2018 i s-a inchis CIM cu art.55 lit. b. Ca urmare in luna martie i s-a platit concediu de odihna ramas neefectuat, care s-a raportat in D112. Va rog frumos sa ma sfatuiti cum pot corecta aceasta neconcordanta intre numarul salariatilor din Revisal ( apare contractul inchis cu 01.03.2018) si numarul de salariati din D112 ( la salariatul respectiv apare la data de iesire din categoria de asigurat tot 01.03.2018). Multumesc.

Alte discuții în legătură

Diferente revisal -112 econo econo Buna seara, Am primit in spv neconcordantele dintre 112 și revisal. Cum sa interpretez faptul că în revisal am 10 angajati si in d112 8, cei doi fiind ... (vezi toată discuția)
Incetare cim conf. art.55-lit b) ana_abo ana_abo Incetarea CIM cu art. 55 lit-b) (acordul partilor) se poate face fara ca salariatul sa aiba preaviz de 20 zile? Adica sa renunte angajatorul la preaviz si in ... (vezi toată discuția)
Diferenta intre depunere demisie si incetare cim cu acordul aprtilor art 55 litera b valentina370 valentina370 Buna ziua lucrez de 3 ani intr-o companie. Doresc sa inchei CIM si mi s-a spus de la Res Umane ca e preferabil sa inchei CIM cu acordul partilor art 55 ... (vezi toată discuția)