Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... cand pot sa ies la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

cand pot sa ies la pensie

Buna ziua,
barbat nascut in 1954 luna iunie , vechime 16ani 6 luni la S.M.A. SI I.A.S. deci agricultura, 10 luni somaj si armata 1 an si 4 luni, va rog frumos un raspuns, cand pot iesi la pensie.
La vârsta de 65 de ani. Prin luna Aprilie puteți depune dosarul.
Multumesc.
Cererea se depune incepand cu ziua in care impliniti varsta de 65 ani.