Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Salariu minim pe economie cu 2019
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Salariu minim pe economie cu 2019

Ce tip asigurat se trece in d112 pentru un salariat (nu lucreaza in constructii) cu ssd cu vechime de 30 ani angajat pe studii ssd (a absolvit in 1985): 1) cu studii medii. studii sup. sub un an sau 2) cu studii superioare? Salariul minim e 2300?
george-neagu, moderator
Scuzati-mi necunoasterea; ce inseamna ssd?
studii superioare de scurta durata
Cu studii superioare, cu vechime mai mare de 1 an, adica, 2350 lei salariul minim.